Temperaturat ranë nën zero mbrëmjen e së hënës. Edhe gjatë ditës qëndron ftohtë. Fryn erë e fortë jugperëndimore.

Marketing

Për shumë shoferë, gjëja e parë që duhet të bëjnë të hënën në mëngjes është të pastrojnë xhamat nga akulli. Gjatë natës së së hënës, temperaturat në Zvicër kanë rënë ndjeshëm dhe kanë rënë nën zero në shumë zona, shkruan 20min transmeton Albora.ch.

Të paktën në lindje do të qëndrojë e thatë dhe pjesërisht miqësore në mëngjes, siç shkruan Meteonews. Në perëndim është i zakonshëm gjatë ditës, në pjesën lindore vetëm herë pas here i lagësht. Në Davos në WEF ndoshta do të qëndrojë e thatë gjatë gjithë ditës. Vija e borës është 500 deri në 700 metra. 

Dëborë në ultësira të martën dhe të mërkurën

Krahas reshjeve, zona me presion të ulët sjell edhe erëra të forta jugperëndimore në Zvicër. Meteonews lëshon një paralajmërim moti për Zvicrën perëndimore, kantonin e Urit dhe Luginën e Rhine. Priten erëra të forta.

Të martën do të ketë borë të përhapur në ultësira – me përjashtim të Zvicrës lindore. Temperaturat mbeten të ulëta me maksimum tre gradë në ultësira. Të mërkurën do të bjerë borë më e gjerë.

Gjatë javës, dielli shfaqet disa herë. Temperaturat lëvizin rreth zeros gjatë ditës. Mund të ftohet gjatë natës me minus pesë gradë në Cyrih dhe minus tetë gradë në St. Gallen të premten.

Marketing