Një shqiptarë është arrestuar në Belgjikë, shkruajnë mediat belge, përcjell Albora.ch.

Marketing

Të mërkurën në mbrëmje një patrullë doganore ndaloi një shofer 23-vjeçar në E313 drejt Lièges në dalje Hasselt-Zuid. Burri kishte në valixhen e tij 32 kilogramë kanabis, e cila kap vlerën prej 240 mijë eurosh.

Renault Kangoo është ndalur rreth orës 19:00. Në fund të fundit, një kamerë celulare ANPR kishte zbuluar se kishte ende një gjobë të jashtëzakonshme të lidhur me targën. Gjatë kontrollit, doganierët kanë ndjerë menjëherë një erë të fortë. Shumë shpejt rezultoi se ishte nga bagazhi i makinës, e cila ishte e ngarkuar me thasë me kanabis.

Policia rrugore e Limburgut doli në vendngjarje për hetime.

Ai rezulton të jetë me banim të paligjshëm në vendin në Belgjikë dhe po ashtu, ka rezultuar pozitivisht në testin e pështymës. Policia i hoqi menjëherë patentën për 15 ditë.

 Prokuroria e Limburgut kërkoi një gjyqtar hetues, i cili vendosi arrestimin e burrit. Ai u mbyll në burg. Policia e LRH po kryen hetime të mëtejshme.

Marketing