Granit Xhaka prej kohës është “ëndrra” e Jose Mourinhos, i cili sezon pas sezoni ka kërkuar të ketë nënurdhrat e tij mesfushorin e Arsenalit.

Marketing

Sipas “The Times” verdhekuqtë po tentojnë vazhdimisht për ta transferuar në Serie A, por nuk janë të gatshëm të shpenzojnë shifra të mëdha.

Dy skuadra tjera që janë duke u lidhur me shërbimet e Xhakës janë Fiorentina dhe Udinese, të cilat po shqyrtojnë mundësinë e një transferimi.

Marketing