Policia e Tiranës ka arrestuar 2 vajza, pas zbulimit të dy qendrave masazhi ku kryhej edhe prostitucion.

Marketing

Në pranga përfunduan J.D., 30 vjeç, dhe R.L., 20 vjeç, të dyja banuese në Tiranë, për veprën penale “Mbajtja e lokaleve për prostitucion”.

Sipas Policisë, dy vajzat administronin dy qendra masazhesh, një te “Ish-Blloku” dhe një te “21 Dhjetori”.

Gjithashtu, Policia procedoi penalisht në gjendje të lirë shtetasit A. Ll., Xh. T., për veprën penale “Prostitucioni” dhe A. L., për veprën penale “Moskallëzimi i krimit”.

Gjithashtu, në kuadër të këtij operacioni u shpallën në kërkim shtetasit P. N. dhe E. D. Vijon puna për kapjen e tyre.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Foto: Pixabay / Ilustrim

Marketing