Mario Conolli, menaxher futbollistësh dhe mik i futbollistit Granit Xhaka, tregoi një video ekskluzive teksa Xhaka feston pas fitores me Serbinë në Kupën e Botës.

Marketing

Xhaka shihet i veshur me fanellën Jashari teksa përqafohet me tifozët dhe shkoët e skuadrës, pasi Zvicra eliminoi Serbinë nga Kupa e Botës duke fituar me rezultatin 3-2.

Granit Xhaka veshi në fund të ndeshjes Zvicër-Serbi fanellën e shokut të tij Ardon Jashari. Sigurisht, mbiemrit Jashari në fanellë iu vesh një konotacion politik, gjë që futbollisti e mohoi.

Ai u shpreh se fanellën e veshi në respekt të shokut të tij, e sidoqoftë kjo nuk ka shmangur që Xhaka të jetë në qendër të kritikave.

Marketing