Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky është parë me bashkëshorten e tij pas një kohe të gjatë. Zelensky dhe gruaja Olena e tij morën pjesë në funeralin e Leonid Kravchuk të martën.

Marketing

Pas rënies së Bashkimit Sovjetik, Krawchuck u bë President i Parlamentit dhe u konsiderua si i orientuar nga perëndimi. Nga viti 1991 deri në vitin 1994 ai ishte president i Ukrainës tashmë të pavarur. KraWtschuck vdiq në Mynih më 10 maj 2022.

Zonja e Parë e Ukrainës është shfaqur publikisht vetëm një herë që nga fillimi i pushtimit rus më 24 shkurt, kur ajo u takua me Zonjën e Parë të SHBA-së Jill Biden në ditën e nënës.

Të martën pasdite, së bashku me bashkëshortin e saj, ajo i bëri nderimet e fundit presidentit të parë të Ukrainës së pavarur./albora.ch/

Marketing