Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me ambasadorin e SHBA-ve, Jeffrey Hovenier.

Marketing

Sipas njoftimi të fundit në Presidenca, Osmani dhe Hovenier kanë biseduar për zhvillimet e fundit në veri të Kosovës.

“Në takim u diskutua për mundësitë dhe rëndësine e intensifikimit të bashkëpunimit bilateral në vitin 2023, gjersa Presidentja Osmani konfirmoi edhe njëherë përkushtimin e institucioneve të Republikës për koordinim të vazhdueshëm me Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e tjerë’”, thuhet tutje në njoftim

Marketing