Marketing

Dy persona u gjetën në një apartament në Spreitenbach të shtunën në mëngjes. Njëri mbeti i plagosur rëndë, tjetri i vdekur. Rrethanat ende janë të paqarta.

Policia ka gjetur një të plagosur rëndë dhe një të vdekur në një apartament në Spreitbach AG mëngjesin e së shtunës.

Pas orës 9 të mëngjesit, u mor një “mesazh i paqartë”, konfirmoi për Blick zëdhënësi i policisë së kantonit Aargau, Dominik Zimmerli.

Për pasojë është kryer kontrolli i banesës.

Oficerët takuan dy personat në vendngjarje. Rrethanat dhe historia janë ende të paqarta. Aktualisht është duke u përcaktuar në të gjitha drejtimet.

Operacioni i policisë po vijon, zona është e rrethuar.

Siç thotë Zimmerli, shërbimi mjeko-ligjor ndodhet në vendngjarje dhe po siguron provat.

Dy personat janë të rritur dhe se policia nuk ka dhënë më shumë informacion. Gjithashtu nuk dihet nëse dikush është arrestuar.

Megjithatë, nuk ka asnjë rrezik për popullatën, tha zëdhënësi.

Një lexues i Blick thotë se disa policë dhe ambulanca kanë qenë në vend që nga ora 9:15 e mëngjesit. Dy helikopterë tashmë janë larguar./albora.ch/

Marketing