Policia e Austrisë së Poshtme është në kërkim të një çifti që mësohet se kanë tërhequr para me një kartë bankomati të vjedhur, shkruajnë mediat austriake, përcjell albora.ch.

Marketing

Dy autorë të panjohur më parë (një burrë dhe një grua) thuhet se kanë vjedhur çantën e një klienti duke përfshirë dy karta ATM dhe 500 euro para në dorë më 9 qershor midis orës 9:30 dhe 9:45 në një dyqan ushqimesh në Seyring

Dy autorët e panjohur më pas përdorën njërën nga dy kartat e ATM-ve për të tërhequr një shumë prej 1500 eurosh cash nga një bankë në Vjenë-Floridsdorf. Policia ka publikuar tashmë fotot e autorëve të dyshuar dhe kërkon ndihmën e publikut.

Adresa e kontaktit

Informacione përkatëse për identitetin e dy të dyshuarve, mund t`i jepni në anonime, kontaktoni Inspektoratin Policor Gerasdorf në numrin e telefonit 059133-3224.

Marketing