EMPOLI, ITALY - JANUARY 09: Nedim Bajrami of Empoli FC in action during the Serie A match between Empoli FC v US Sassuolo at Stadio Carlo Castellani on January 9, 2022 in Empoli, Italy. (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Sassuolo merr fitoren e dytë radhazi në kampionat, pasi mposht 3-2 në kohën shtesë Cremonesen, falë një goli të shënuar nga lojtari i kombëtares shqiptare Nedim Bajrami. Mesfushori kuqezi ka qenë vendimtar për skuadrën e Dionisit, duke shënuar golin që vulosi fatin e sfidës në minutën e 92-të.

Marketing

Sassuolo mbyll pjesën e parë në avantazh të dyfishtë falë golave të Laurienté dhe Frattesit, por miqtë reagojnë në fraksionin e dytë të lojës duke ngushtuar shifrat me Dessers, që më pas shënon edhe golin e barazimit.

Bajrami, i futur në fushë në minutën e 68-të shënon golin e fitores, të parin me fanellën e Sassuolos, që pas këtij suksesi ngjitet në kuotën e 30 pikëve në tabelën e klasifikimit.