Sot në vendin tonë parashihet të mbajë mot me vranësira dhe reshje shiu në orët e mëngjesit.

Marketing

Sipas Prishtina Wrather gjatë ditës vranësirat shpërndahen, e do të ketë edhe intervale me diell.

Zonave malore priten edhe reshje bore.

Ndërkaq ditën e diel priten reshje bore edhe nëpër ultësira.

“Reshjet e borës nëpër ultësira priten ditën e diel, derisa java e ardhshme parashihet të ketë temperatura paksa më të ulëta nga vlerat mesatare, me më pak sasi të reshjeve”, thuhet në njoftimin e Prishtina Weather.

Marketing