Napoli raportohet se do t’i ofrojë kontratë të re Amir Rrahmanit.

Marketing

Napoli, i cili tashmë ka siguruar vendin e tretë në tabelën e Serie A dhe kualifikimin në Ligën e Kampionëve, thuhet se është duke menduar tani për sezonin e ardhshëm.

Klubi italian është duke përgatitur një kontratë të re për Rrrahmanin, i cili ishte i pazëvendësueshëm këtë sezon.

Sipas gazetarit italian dhe eksperti i merkatos, Nicolo Schira, Napoli do t’i ofrojë kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2027.

Kontrata aktuale e reprezentuesit të Kosovës skadon më 30 qershor 2024.

28-vjeçari është pjesë e Napolit që nga janari i vitit 2020. Rrahmani ka regjistruar në total 61 paraqitje me skuadrën italiane në të gjitha garat.

Ish-mbrojtësi i Hellas Veronas ka shënuar pesë gola dhe një asistim. 

Marketing