Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët, pasdite vranësirat do të dendësohen dhe do të krijohen kushte për riga lokale shiu.

Marketing

Bëhet e ditur se do të ketë rënie të temperaturave minimale.

Tutje, IHMK bën të ditur se në mbrëmje rigat e shiut parashihen të shëndrrohen në fjolla bore, ndërsa në viset malore parashihet të ketë vetem reshje bore.

Albora.ch

Marketing