Claudia Schiffer ishte një nga supermodelet më të suksesshme në botë

Marketing

Supermodelja gjermane Claudia Schiffer (51) ka gëzuar fansat e saj me foto nga pushimet e saj verore. Në plazhin me rërë, ajo ka pozuar me bikini dhe ka shfaqur një figurë të lakmueshme.

– Ti je një perëndeshë e vërtetë – këto janë vetëm disa nga komentet që ajo ka marrë.

Sekreti i figurës së saj

Kjo modele legjendare e viteve 90-të ia detyron figurën e saj Pilates-it. Ai stërvitet çdo ditë, duke u fokusuar kryesisht në pjesën e poshtme të trupit. Ajo deklaroi se nuk është adhuruese e ushtrimeve kardio dhe se shpesh kombinon stërvitjen e forcës, jogën dhe ecjen.

Klaudia nuk pi kurrë kafe dhe alkool, vetëm çaj jeshil.

– Vitet duhet të festohen. Ka një arsye që organizohen festa ditëlindjesh dhe hahet torta. Nuk po përpiqem të dukem më i ri. Unë e pranoj dhuratën – ka thënë ajo për Another Magazine.

Foto: Instagram

Marketing