Është ekstraduar nga Shqipëria në Gjermani bosi i dyshuar i një rrjeti të trafikut të drogës, shkruajnë mediat gjermane, përcjell Albora.ch.

Marketing

Burri u gjurmua me ndihmën e kërkimit dhe më pas u arrestua në fillim të marsit kur hyri në Shqipëri nga Turqia, tha Zyra e Policisë Kriminale të Shtetit dhe prokuroria publike në Shtutgart.

Ai tani duhet të përgjigjet në gjykatën e rrethit të Shtutgartit.

Banda thuhet se kishte kontrabanduar një ton marijuanë dhe kokainë.

Katër anëtarë të bandës tashmë janë dënuar me burgim deri në nëntë vjet e gjysmë.

Marketing