Mohamed Salah dhe Sadio Mane shënojnë dy herë teksa skuadra e Jurgen Klopp kalon tre pikë pas Man City

Marketing

Raporti i ndeshjes dhe pikat kryesore pasi Liverpool mposht Leeds 6-0 për të ulur diferencën nga Manchester City në vetëm tre pikë; Mohamed Salah shënon dy penallti në pjesën e parë dhe asiston Joel Matip; Sadio Mane shënon një dopietë pas pushimit përpara se Virgil van Dijk të arrijë në vendin e gjashtë

Liverpool kaloi në tre pikë nga lideri i Premierligës, Manchester City, me një fitore të zhurmshme 6-0 ndaj Leeds në Anfield transmeton albora.ch.

Mohamed Salah konvertoi dy penallti dhe asistoi Joel Matip para pushimit kundër Leeds-it të tronditur nga goca dhe nikoqirët ruajtën dominimin pas intervalit me Sadio Mane që shënoi një dopietë dhe Virgil van Dijk që shkon në shtëpi për të gjashtin në kohën e fundit.

Një ndeshje që premtoi gola të realizuara siç duhet pasi skuadra e Jurgen Klopp-it shfrytëzoi qasjen e zakonshme të hapur të vizitorëve kundër skuadrave më të mira, me pjesën e parë të luajtur me një ritëm të furishëm./albora.ch/