Mesfushori Medon Berisha me tipare sulmuese i Shqipërisë U19, ka lënë Zvicrën dhe është transferuar në Itali.

Marketing

Futbollisti 18 vjeçar është transferuar tek Lecce, klub që ka në përbërje mbrojtësin e kombëtares shqiptare, Kastriot Dermaku.

Berisha, i cili zotëron edhe pasaportën zvicerane, ishte pjesë e Young Boys U21 dhe te Lecce do të bashkohet fillimisht me moshat dhe pastaj do mundohet të fitojë një vend në ekipin e parë. /albora.ch/

Marketing