Lara Gut-Behrami sot ka bërë historinë duke fituar medaljen e parë të artë për Zvicrën.

Marketing

Lara doli e para në Super-G, duke lënë prapa austriaken Puchner. Për suksesin e saj, nusja e Kosovës nuk mbante lotët.

Ajo tani mban titullin e kampiones olimpike dhe botërore në Super G për femra./albora.ch/

Marketing