Një qen që kishte humbur prej disa ditësh është ribashkuar me pronarët e tij pasi hyri vetë në komisariatin e policisë.

Marketing

Rosie kërkoi ndihmë nga oficerët pasi u frikësua nga një fishekzjarre më 3 nëntor.

Pamjet nga kamerat e sigurisë tregojnë momentin ku qeni hyn dhe ulet brenda në komisariat.

Pronarët e qenit, Steve dhe Julie Harper thanë se qeni 10-vjeçar u largua rreth orës 16:00.

Policia e Leicestershire shkroi: “Fatmirësisht ajo kishte veshur një qafore, kështu që një numër ishte në dispozicion për të kontaktuar pronarin e Rosie, i cili ishte i kënaqur që ishte gjetur i sigurt dhe mirë.”

Marketing