Këngëtarja dhe aktorja e njohur Jennifer Lopez do të nderohet në MTV Movie & TV Awards 2022.

Marketing

Lopez, 52 vjeç, do të marrë çmimin Generation Award në shfaqjen e çmimeve të dielën në Los Angeles.

Generation Award është një çmim për arritjet e jetës se aktorëve, kontributet e ndryshme të të cilëve si në film ashtu edhe në televizion i kanë kthyer ata në emra në të njohur.

Marrësit e mëparshëm përfshijnë Scarlett Johansson, Dwayne “The Rock” Johnson, Chris Pratt, Will Smith, Reese Witherspoon, Robert Downey Jr., Mark Wahlberg, Sandra Bullock dhe Jamie Foxx.

Lopez ka luajtur në filma të tillë si “Selena”, “The Cell”, “The Wedding Planner” dhe “Hustlers”. Ajo gjithashtu luajti në serialin “NBC Shades of Blue” dhe shërbeu si gjyqtare në “American Idol” dhe “World of Dance”.

Këngëtarja dhe aktorja është subjekt i dokumentarit të ri të Netflix “Halftime”, që do të jepet premierë më 14 qershor.

MTV Movie & TV Awards do të transmetohet të dielën në orën 20:00. EDT në MTV. Vanessa Hudgens do të drejtojë shfaqjen, me Chris Evans, Awkwafina, Rebel Wilson, Sydney Sweeney dhe yje të tjerë për të dhënë çmime.

“Spider-Man: No Way Home” kryeson të nominuarit me shtatë nominime, duke përfshirë filmin më të mirë, ndërsa seriali i HBO “Euphoria” pason me gjashtë nominime.

Marketing