Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AKR), Behgjet Pacolli ka treguar se ka biseduar me kapitenin e Kombëtares së Zvicrës, Granit Xhakën, shkruan Albora.ch.

Marketing

Ai në një postim në Facebook ka ofruar të paguaj gjobën në rast se Fifa e dënon Xhakën.

Postimi i plotë:              

Nëse emri Jashari shqetëson FIFA-n apo botën dhe Granit Xhaka dënohet se ka mbajtur pas ndeshjes këtë emër të shenjtë, atë gjobë do ta paguaj personalisht unë, në emër të popullit shqiptar. Këtë ia kam njoftuar sot personalisht edhe Granitit. Tani ecim tutje dhe u urojmë atyre fat të vazhdueshëm kundër Portugalisë.

Albora.ch.

Marketing