Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës e ka parashikuar motin gjatë fundjavës.

Marketing

IHMK ka parashikuar që të shtunën të mbajë mot i vranët dhe vende-vende me fjolla të dobëta bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 0 deri 2 gradë Celsius.

 Ndërsa, sipas IHMK, të dielën parashihet mot kryesisht i vranët.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -1 deri 1  gradë  Celsius.  Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare”, thuhet në fund.

Marketing