Ky është momenti kur një burrë me sëpatë në dorë i vërsulet një polici të trafikut, i cili reagon me kohë dhe e qëllon për vdekje me revole.

Marketing

Kamera e vendosur në uniformën e policit amerikan në Naperville, Chicago, si dhe në atë të veturën zyrtare, ka kapur momentin e incidentit që ndodhi më 3 qershor, transmeton Telegrafi.

Zyrtari policor i cili për 22 vite shërben në forcat e rendit, po kryente kontrollet rutinore të një veture që e kishte ndalur.

Por gjithçka ndryshoi kur para këmbëve të tij u ndalë një veturë tjetër – nga e cila doli një burrë me sëpatë në dorë.

I habitur me atë që po ndodhte e pyeti menjëherë se përse u ndalë dhe çfarë dëshiron nga ai. Pasi që nuk iu bind urdhrave të tij, polici reagoi me kohë duke nxjerr revolen nga brezi.

Pas qaste pa e goditur me sëpatë, polici arrin ta qëllojë disa herë me revole, goditje këto që ishin fatale për sulmuesin.

E pavarësisht që u dërgua me urgjencë sulmuesi, në spital është shpallur i vdekur. Nga atje policia zbuloi identitetin e tij – bëhet fjalë për Edward C. Samaan.

Marketing