Një baba 40-vjeçar dhe pronar i një dyqani automobilistik në New Port Richey po vlerësohet për shpëtimin e jetës së një fëmije ndërsa po notonte nga rampa e varkave të lumit Anclote.

Marketing

Fatkeqësisht, shqiptari Adem Qorri nga Drenica ka ndërruar jetë në mënyrë tragjike .

Gruaja e tij, Blerta ka folur për mediat amerikane, përcjell Albora.ch.

“Ai thjesht ishte babai më i mirë i të gjitha kohërave”, tha Blerta.

Ai me siguri e dinte se ishte potencialisht duke zgjedhur mes jetës së tij dhe jetës së fëmijës së dikujt tjetër dhe nuk do të pendohej kurrë për atë që bëri.

“Unë do të thoja që do ta bënte pa pushim dhe nuk do ta mendonte”, tha Blerta. “Dhe në fakt jam i kënaqur që ai e bëri atë dhe që ai është një hero tani”.

Familja e tij tani po mendon ta dërgojë trupin e tij në vendlindjen e tij në Kosovë për varrim. Pronari i dyqanit të automjeteve New Port Richey erdhi në Amerikë si refugjat nga konflikti ballkanik në fund të viteve ’90.

“Unë as nuk mund ta përshkruaj me fjalë mirënjohjen time,” tha Hutchinson. “Nuk mund të them as sa mirënjohës jam. Nuk ka fjalë që do ta zëvendësojnë atë”.

Albora.ch.

Marketing