Delegacioni i Kosovës i mundjes ka arritur këtë të martë në Stamboll.

Marketing

Ekipi kosovar i mundjes ndodhej në qytetin Kahramanmarash, për të marrë pjesë në turneun ndërkombëtar “12 February”, teksa më pas përjetoi tmerrin shkaku i tërmetit të fuqishëm që goditi Turqinë.

Qyteti në fjalë ishte një prej më të goditurve nga tërmeti, por fatmirësisht delegacioni kosovar, që ndodhej atje, shpëtoi nga më e keqja.

Pasi u larguan nga Kahramanmarashi, kosovarët shkuan në Kayseri të hënën, kurse sot udhëtuan drejt Stambollit.

Delegacioni i Kosovës në mundje tani pritet që shpejt të rikthehet në vendin tonë.

Njoftimi i plotë nga FMK (pa ndërhryje):

“Pas shume perpecish 30 ore rruge dhe tmerrit te perjetuar  nga termeti ne qytetin Kahramanmarashit te Turqise, ekipa e Kosoves ka arritur ne Stamboll”.

Marketing