Italia po vazhdon të regjistroi numër të lartë të viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit, Italia pati 101 mijë e 864 raste të reja me koronavirus, nga 999 mijë e 95 teste të kryera.

Marketing

Ministria e Shëndetësisë, njoftoi se si pasojë e Covid-19 kanë vdekur 415 qytetarë.

Që nga fillimi i pandemisë Italia ka regjistruar 11,765,767 raste pozitive me COVID, kurse rastet aktive aktualisht janë 1,927,800. Ndërkohë, të shëruar janë 9,688,455. /albora.ch/

Marketing