Së fundmi, u mbajt në Prishtinë festivali i filmit “Pri Film Fest” , por kësaj here me një ndryshim të madh. Themeluesja Vjosa Berisha nuk mundi të ishte pjesë pasi ajo humbi jetën në muajin qershor.

Marketing

“Vjosa Forever PriFest” (Vjosa përgjithmonë”), ishte slogani i festivalit këtë vit.

Regjisori Fatos Berisha mbajti një fjalim për mediat ku tha se energjia e Vjosës bëri të mundur që ky festival të realizohej.

“Ishte shumë vështirë. Nuk e di se si ia dolëm. Jo vetëm ajo mungesa emocionale, por ajo ka qenë një lloj lokomotive që na tërhiqte. Energjia jonë na mbajti që ta mbajmë këtë festival për nder të saj. I gjithë festivali është në nder të saj, dhe slogani i festivalit do të jetë ‘Vjosa Përgjithmonë”, tha ai.

Mirëpo dhe Dua Lipa ka bërë një reagim në rrjetin social Instagram. Ajo ka shpërndarë një postim ku në të shkruhej: “Faleminderit shumë të gjithëve për mbështetjen dhe fjalët e mira që i dhatë këtë javë për Vjosën. Faleminderit shumë krejt stafit dhe vullnetarëve të @prifest për punën e palodhshme na keni lehtësu sadopak dhimbjen e papërshkrushme që po e ndjejmë në mungesë të saj. Falenderim i veçantë dhe respekt pafund për ty Dadush @fatossberisha që ke mbrri me e organizu kaq mirë këtë edicion përkundër krejt vështirësive 💖 Ota is proud of you! Ju dua ma s’shumti! “

“OTA, PRIFEST! Për të!”, shkroi Dua në foto.

Marketing