Një Seat plotësisht i mbingarkuar u shfaq në kufirin zviceran të hënën në mëngjes. Nëntë të rritur dhe 14 fëmijë po udhëtonin  me një veturë për  7 persona, shkruan Blick, përcjell Albora.ch.

Marketing

Një doganier zviceran u befasua të hënën në mëngjes në kontrollin kufitar në postën doganore të autostradës në Weil am Rhein (D) kur 23 persona zbritën nga një makinë e vetme. Ishte një automjet me shtatë vende.

Siç njoftoi të martën selia e policisë në Freiburg im Breisgau, nëntë të rritur dhe 14 fëmijë u numëruan si të burgosur. Ata janë anëtarë të një familjeje të madhe që jeton në Zvicër, thuhet në deklaratë. Ata e kanë filluar  udhëtimin në Poloni për në Bernë.

Doganieri zviceran refuzoi hyrjen tek shoferi dhe pasagjerët dhe thirri policinë gjermane. Shoferi duhej të priste një gjobë pasi ai si përgjegjës kishte transportuar pa asnjë siguri disa persona, mes tyre edhe shumë fëmijë.

Pas përfundimit të modaliteteve, personat janë lejuar të hyjnë në Zvicër.

Marketing