Kancelari austriak Karl Nehammer, ka njoftuar se bllokimi për të pavaksinuarit në Austri do të përfundojë më 31 janar.

“Ne shohim se ka një ndryshim, që Omikron ka iniciuar një ndryshim paradigme në krahasim me Delta. GECKO po vëzhgon me shumë vëmendje, nga njëra anë, shkallën e infeksionit me një tendencë në rritje, por në të njëjtën kohë që kapaciteti i shtretërve në spital dhe kapaciteti i shtretërve të kujdesit intensiv në Austri mbeten të qëndrueshme” tha kreu i qeverisë, transmeton albora.ch.

Marketing

Për këtë arsye, bllokimi për të pavaksinuarit do të përfundojë të hënën e ardhshme në Austri./albora.ch/

Marketing