Tre persona u plagosën pasi një shofer kamioni i dehur u përplas me dhjetra automjete në Gjermaninë jugore.

Marketing

Policia thotë se kamioni goditi një makinë tjetër pasi injoroi semaforat, jashtë Nurembergut të martën mbrëma, përpara se të përplaste disa makina të parkuara, raporton euronews, përcjellë albora.ch.

Tre vetë u plagosën lehtë ndërsa së paku 31 makina u dëmtuan, thonë autoritetet.

Përplasjet shkaktuan zjarrin e disa makinave, prishjen e fasadës së një shtëpie dhe vetë kamionin.
Shoferi, 50 vjeçar pa banim të përhershëm në Gjermani, u arrestua në vendin e ngjarjes./albora.ch/

Marketing