Shqiptari nga Kosova Milaim Rama ka një histori tjetër suksesi në jetë, derisa ai kishte emigruar në Zvicër nuk do ta besonte se pas një kohe do të njihej në gjithë diasporën shqiptare dhe më gjerë.

Marketing

Media zvicerane sot i ka kushtuar një tekst kosovarit, derisa tekstin e plotë mund ta lexoni në blick.ch.

Ish-futbollisti i parë shqiptar që ka luajtur në Kombëtaren e Zvicrës ka treguar më shumë pë rrugëtimin e tij në Zvicër .

Albora.ch

Marketing